null

Pamięci bohaterskich oficerów - uroczystości rocznicowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pamięci bohaterskich oficerów - uroczystości rocznicowe W imieniu Rady i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy pragnę serdecznie zaprosić Państwa na uroczystości związane z upamiętnieniem postaci gen. Stanisława Sosabowskiego oraz płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”.

Uroczystości odbędą się w piątek, 25 września 2020 r. Tego dnia przypadają bowiem dwie rocznice związane z bohaterami drugiej wojny światowej związanymi z naszą dzielnicą.
Mijają 53 lata od śmierci gen. Sosabowskiego, obrońcy Grochowa z 1939 roku, oraz 81 lat od potyczki oddziału płk. Szypowskiego z jednostkami Armii Czerwonej pod Zamościem.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 przy tablicy gen. Stanisława Sosabowskiego na terenie Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2. Następnie udamy się do Parku im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” i u zbiegu ulic Grochowskiej i Kwatery Głównej złożymy wieniec przy kamieniu z tablicą upamiętniającą pułkownika i jego żołnierzy.
W roku bieżącym uroczystości będą się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, przeciwdziałających zakażeniu wirusem SARS – COV2.
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe