null

Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzięki ludziom dobrej woli Nina ma szansę się obudzić!

W sobotę, 16 października, odbył się w Szkole Podstawowej nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego piknik charytatywny „Budzimy Ninę”. Chodziło o zebranie środków niezbędnych na wybudzenie i rehabilitację trwającej w śpiączce uczennicy tej szkoły, która po ciężkim wypadku przebywa w klinice.

Obok dyrekcji i społeczności SP 373 w organizację pikniku zaangażowali się również mieszkańcy dzielnicy, którym bliski jest los małej dziewczynki. Wszyscy mieli jeden cel: zgromadzenie funduszy na rzecz Niny.

Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, przekazał m.in do licytacji piłkę z podpisami reprezentantów Polski w piłce nożnej oraz szalik reprezentacji, także z autografami piłkarzy. O powodzeniu stoiska, w którym radni z naszej dzielnicy serwowali pyszne hot-dogi, może świadczyć długa kolejka chętnych, która nie malała przez cały czas trwania pikniku. Udział w pikniku wzięli także radni z południowopraskiej Młodzieżowej Rady Dzielnicy.

Na przybyłych czekały liczne atrakcje: liczne loterie, kiermasze, stoiska gastronomiczne, w tym specjały przygotowane przez społeczność wietnamską. Można było zjeść wojskową grochówkę i popić ją lemoniadą przygotowaną przez uczniów. Olbrzymia kolejka ustawił się do alpak, które ze spokojem znosiły liczne pieszczoty i głaskanie.

Obecni na pikniku mogli posłuchać i obejrzeć wspaniałych wykonawców. Na wszystkich olbrzymie wrażenie zrobił malowniczy pokaz orkiestry dętej OSP Nadarzyn. Wielkie brawa za swój występ otrzymała Cecylia Steczkowska. Wśród licznych wykonawców podkreślić należy występ zespołu tańca Egurrola Dance Studio oraz koncert uczestników zajęć fundacji „Szkoła Rocka”.

A wszystko to dla Niny!

Osoby, które nie mogły pojawiać się na pikniku, wciąż mogą wesprzeć dziewczynkę, zasilając jej zbiórkę na: https://www.siepomaga.pl/tuong-nguyen

Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”
Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”
Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”
Piknik charytatywny „Budzimy Ninę”