null

Po awarii ciepłowniczej na ul. Powsińskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Po awarii ciepłowniczej na ul. Powsińskiej Trwają prace przy usuwaniu skutków awarii sieci ciepłowniczej, do której doszło dziś w godzinach porannych. W rejonie awarii pracują ekipy techniczne i ciężki sprzęt – informuje Veolia Energia Warszawa, dostawca ciepła dla stolicy

Około godz. 9.30 u zbiegu ul. Powsińskiej i Gołkowskiej doszło do awarii sieci ciepłowniczej. Według wstępnych ustaleń uszkodzeniu uległa jedna z dwóch magistrali (o średnicy 1100 mm) dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Obecnie na miejscu pracuje około 30 pracowników Veolii Energii Warszawa. Ich zadaniem jest precyzyjne zlokalizowanie miejsca awarii, ustalenie jej przyczyn, a także jak najszybsze usunięcie skutków. Magistrala znajduje się kilkadziesiąt centymetrów pod nawierzchnią drogi dlatego do prac wykorzystywane są m.in. buldożery i koparki.

Ze względu na duży wyciek wody z sieci początkowo zakłócenia w dostawie gorącej wody i ciepła odczuwalne były w całej stolicy. Było to związane z zaburzeniem działania całego systemu w którego skład wchodzą także warszawskie elektrociepłownie i ciepłownie. Przeorganizowanie pracy ciepłociągów umożliwiło szybkie zminimalizowanie obszaru, który odczuwa niedostatki ciepła. Kotły elektrociepłowni Żerań i ciepłowni Kawęczyn pracują z pełną mocą.
W dalszym ciągu trwa ograniczanie skutków awarii poprzez przełączeni kolejnych fragmentów sieci na inne źródła zasilania. Wkrótce obszar bez dostaw ciepła zostanie zawężony jedynie do najbliższych okolic miejsca, gdzie doszło do awarii.
Dostawca ciepła na bieżąco aktualizuje informacje związane z awarią na stronie: energiadlawarszawy.pl, w zakładce „przerwy”.
W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest ul Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego. Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl