Prasko-Południowe Prezentacje 2021

Bezpłatne warsztaty z druku 3D, kuglarskie czy robienia murali, spotkania ze sportowcami latającymi balonami, gokarty, konkursy z nagrodami, a do tego koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie dla najmłodszych. Prasko-Południowe Prezentacje – piknik południowopraskich organizacji pozarządowych odbył się 12 czerwca 2021 roku.

Piknik, którego celem była promocja lokalnych organizacji pozarządowych, zaprezentowanie ich oferty, szerzenie idei wolontariatu i zachęcanie mieszkańców do podjęcia aktywności społecznej, odbył się w parku Obwodu Praga AK. Wydarzenie organizowane przez Fundację Zwalcz Nudę okazało się idealną propozycją dla rodzin, dzieci, dorosłych i seniorów na spędzenie czerwcowej soboty. Doskonała frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów, którzy oszacowali liczbę uczestników na 900 osób.

Na gości czekały warsztaty plastyczne (m.in. decoupage), quizy z nagrodami, treningi akrobatyczne, spotkanie z biblioteką, fotobudka, gra terenowa. Do tego zajęcia z druku 3D, projektowanie własnego muralu, pokazy sportów z dyskiem frisbee i robienie własnych toreb. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z wystawami o dzielnicy. Na pikniku była także scena, na której odbył się m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz spektakl teatralny dla dzieci. Plany pokrzyżowała jedynie pogoda i oberwanie chmury, które zmusiło organizatora i wystawców, do skrócenia czasu trwania wydarzenia.

Na szczęście jednak trzy pierwsze godziny pikniku były słoneczne i pogodne. Wystawiło się na nim 45 wystawców – głównie organizacje pozarządowe, ale także instytucje miejskie i lokalny biznes.

W wydarzeniu wzięli udział radne i radni Dzielnicy - Irena Bartosińska i Małgorzata Rynkiewicz oraz Sylwester Nowak i Krzysztof Wysocki, a także przedstawicielki Zarządu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy – wiceburmistrzynie Izabela Szostak-Smith i Bożena Przybyszewska. Radę Seniorów w Dzielnicy Praga-Południe reprezentowali Przewodnicząca Rady Zofia Backiel, radna Wanda Orzeszek oraz radni Michał Byrski, Leszek Siejka i Jerzy Szymborski. Młodzieżową Radę Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy reprezentowali Przewodniczący Rady Marek Pirsztuk, skarbnik Jolanta Cieślak, sekretarz Mateusz Król, radna Wiktoria Zalewska oraz radny Mateusz Lepianka.

Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego na Pradze-Południe oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Prasko-Południowe Prezentacje 2021 współfinansowane były ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Zastępca Burmistrza Bożenia Przybyszewska, Zastępca Burmistrza Izabella Szostak-Smith, Radkowska Krystyna Prezes Zarządu Fundacji Zwalcz Nudę, Paweł Jarosz Przewodniczący Dzielnicowej Komisji Dialogu na scenie podczas pikniku
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Młodzi artyści z Teatru NORA na scenie pikniku
Dziewczynka trzymająca małego kotka, który został ocalony przez wystawiającą swoje stoisko fundacje