null

Poniedziałkowe spotkania sąsiedzkie w Stole Powszechnym w Teatrze Powszechnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Poniedziałkowe spotkania sąsiedzkie w Stole Powszechnym w Teatrze Powszechnym Kolejny cykl spotkań sąsiedzkich odbywa się w okresie marzec-lipiec 2020 r. Wstęp wolny.

 

 

START 9 marca 2020 poniedziałki 17.00-18.30, Sala warsztatowa Stołu Powszechnego w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera, ul. Zamoyskiego 20, prowadzenie: Ada Tymińska i Joanna Kosiorek / Strefa WolnoSłowa.

Często rozmawiamy o tym skąd pochodzimy – o tym kto jest migrantem, kto słoikiem, a kto z dziada-pradziada jest „stąd”. A gdyby tak raz porozmawiać inaczej i zamiast nad tym, skąd pochodzimy, zastanowić się nad tym skąd wychodzimy, czyli nad szeroko rozumianą lokalnością? W ramach warsztatów sąsiedzkich w Stole Powszechnym będziemy przyglądać się temu, co nas otacza, kiedy wychodzimy do pracy, wyglądamy przez okna czy wchodzimy do teatru. Będziemy zastanawiać się, jak zmieniać naszą codzienną przestrzeń działając twórczo z sąsiadami, znajomymi i nieznajomymi. Skupimy się nad kiełkującymi pomysłami, rozwijając je poprzez ruch, rozmowę, wspólne tworzenie. Co do tego, że warto działać lokalnie nie mamy już chyba wątpliwości – pozostaje jednak pytanie, jak?

SKĄD WYCHODZISZ? – warsztaty kolażowe / co dwa tygodnie w poniedziałki 17.00-18.30

Za sposób mówienia o tym, co nas otacza obierzemy formę kolażu, która wydaje się dobrze oddawać różnorodność otaczających nas przestrzeni. Najpierw spróbujemy porozmawiać o tym, co w naszym sąsiedztwie wywołuje emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Potem spróbujemy o nich opowiedzieć językiem obrazów. Użyjemy do tego materiałów, które na co dzień „zaśmiecają” codzienny krajobraz – ulotek, gazetek reklamowych, informatorów kulturalnych. – tych, które leżą tu i tam na ulicy oraz w innych miejscach publicznych.

EKSPLORACJE-KOMBINACJE-TRANSFORMACJE, czyli trening kreatywności / co dwa tygodnie w poniedziałki 17.00-18.30

Pojęcie kreatywności wzbudza w wielu ludziach lęk, który wiąże się z nieznanym. Bardzo niechętnie pozbywamy się starych schematów działania i myślenia. Ale przecież twórcze myślenie przydaje się każdemu. Zapraszamy do poznania metod, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia, efektywność nauki i wydajność w pracy. Na warsztatach będziemy mówić, słuchać, malować, ruszać się, bawić się, śmiać się, wymyślać i tworzyć, bo każdy jest kreatywny i może tę kreatywność rozwijać.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Stół Powszechny również w tym roku jest Miejscem Aktywności Lokalnej!

Oznacza to, że przynajmniej na 24 godziny w miesiącu oddajemy salę warsztatową na Wasze działania!

Jeśli masz pomysł na swoje działanie, więcej informacji znajdziesz tu: http://strefawolnoslowa.pl/aktualnosci/stol-powszechny-miejscem-aktywnosci-lokalnej/

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na swoje działanie albo wiesz, co chcesz zrobić, ale nie wiesz, jak przejść od pomysłu do realizacji… bądź po prostu na razie wolisz brać udział w inicjatywach organizowanych przez innych - przyjdź na cotygodniowe zajęcia twórcze w ramach spotkań sąsiedzkich!