null

Powszechny Spis Rolny 2020 Zostało niecałe 3 tygodnie na wypełnienie obowiązku spisowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Powszechny Spis Rolny 2020 Zostało niecałe 3 tygodnie na wypełnienie obowiązku spisowego Powszechny Spis Rolny 2020. Zostało niecałe 3 tygodnie na wypełnienie obowiązku spisowego. Komunikat Zastępcy Gminnego Komisarza Spisowego w m.st. Warszawie z 10 listopada 2020 r.

Ważne informacje dla użytkowników gospodarstw rolnych mieszkających na Pradze-Południe

Od 1 września 2020 r. do końca listopada w całej Polsce trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Takie badanie prowadzone jest raz na 10 lat, a udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.
To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje (grzywna).

Uwaga – nie musisz mieć gospodarstwa w Warszawie, żeby podlegać obowiązkowi spisowemu.
Masz działkę/gospodarstwo pod Kampinosem, na Mazurach, Kaszubach, w górach – gdzieś w Polsce? To może być też na przykład pasieka powyżej 20 pni pszczelich, czy pół hektara drzewek lub krzewów owocowych. Chcesz wiedzieć więcej – wejdź na stronę https://spisrolny.gov.pl/. Dowiesz się, czy podlegasz powszechnemu spisowi rolnemu w 2020 roku. A może to wiesz, tylko cały czas myślisz, że masz jeszcze dużo czasu…

Zostały już niecałe 3 tygodnie na wypełnienie obowiązku spisowego.

Wystarczy wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę.

Najłatwiej zrobić to przez internet. Wystarczy wejść na stronę https://spisrolny.gov.pl i wypełnić formularz. Procedura jest intuicyjna i poradzą sobie z nią także osoby, które nie są biegłe w sieci. Do tego ci, którzy wybiorą tę metodę, wezmą udział w loterii z nagrodami.

Druga metoda to spis przez telefon – za pośrednictwem infolinii pod numerem 22 279 99 99. Tam wybieramy kanał „1” i zgłaszamy chęć spisania gospodarstwa rolnego. Podczas rozmowy telefonicznej rachmistrz wypełni razem z nami formularz spisowy.
Jeśli rolnik nie zdecyduje się na samospis, powinien czekać na telefon od rachmistrza. Rachmistrzowie mogą dzwonić do rolników z numerów 22 279 99 99, 22 666 66 66 lub z numerów podanych na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie: https://warszawa.stat.gov.pl/kontakt-z-rachmistrzami.

Ostatnia metoda to wywiad bezpośredni, który przeprowadzi rachmistrz spisowy podczas wizyty u użytkownika gospodarstwa rolnego w Warszawie.
Rachmistrz został poinstruowany, jak spełnić wszystkie procedury bezpieczeństwa epidemicznego. Każdy z nich ma imienną legitymację ze zdjęciem. Można też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz oraz pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99. Jeśli, mimo wszystko, rolnik będzie miał obawy związane z bezpieczeństwem udziału w wywiadzie bezpośrednim, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym zostanie przeprowadzony wywiad.

Powszechny Spis Rolny 2020.
Spisz się! Spiesz się!