null

PRAGnienie czytaniA online - festiwal czytelniczy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.05.2021 10:00 - 15.05.2021 13:00

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wyjątkowej edycji festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA ONLINE!

W tym roku, ze względu na pandemię, zdecydowaliśmy się przenieść festiwal do przestrzeni Internetu. Hasło tegorocznego PRAGnienia czytaniA brzmi „Wczytaj się w stolicę, czyli warszawskie opowieści”. W ten sposób chcielibyśmy zachęcić warszawiaków do zwrócenia baczniejszej uwagi na swoje miasto, jego bogatą kulturę, historię i tradycję. Nasz festiwal, podobnie jak w zeszłych latach, będzie urozmaicał program ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Tydzień Bibliotek.

Zostały przygotowane dla Państwa m.in. prelekcje, koncert, prezentacje czy spektakl teatru lalkowego, które będą udostępniane w dniach 8-15 maja 2021 r. na Facebooku oraz YouTubie Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe.

 

PROGRAM FESTIWALU:

  • 8 maja, godz. 10.00 (sob.)

Spotkanie z Przemysławem Śmiechem – autorem książek napisanych gwarą warszawską oraz stałym felietonistą „Miesięcznika Stolica”. Monolog pt. „Lubileusz Wiecha” w nawiązaniu do 125. rocznicy urodzin Stefana Wiecheckiego. Nadanie Przemysławowi Śmiechowi tytułu Ambasadora Dobrej Książki w Bibliotece;

  • 9 maja, godz. 10.00 (niedz.)

Spektakl teatru lalkowego dla dzieci „Wiślana opowieść” przygotowany przez Teatr Lalek Igraszka;

  • 10 maja, godz. 10.00 (pon.)

Rozmowa z Ewą Kielak-Ciemniewską, redaktor naczelną „Miesięcznika Stolica”, prowadzenie Marcin Kozłowski;

  • 11 maja, godz. 10.00 (wt.)

Prezentacja książek o Warszawie ze zbiorów varsavianistycznych Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 40 przy ul. Paca 46;

  • 12 maja, godz. 10.00 (śr.)

Prelekcja varsavianisty Mariusza Prządaka, pt. „Podniebna Warszawa – historia lotnisk warszawskich”;

  • 13 maja, godz. 10.00 (czw.)

Spotkanie z Jerzym S. Majewskim, autorem książki „Sekrety Warszawy”, twórcą bloga „Miasta Rytm” oraz redaktorem „Miesięcznika Stolica”;

  • 14 maja, godz. 10.00 (pt.)

Koncert warszawskiego duetu „Teściowa Śpiewa”;

  • 15 maja, godz. 10.00 (sob.)

Spot z udziałem obcokrajowców - czytelników Wypożyczalni Zbiorów Obcojęzycznych, którzy opowiadają o tym „jak się czyta w Warszawie”.

Zachęcamy do uczestnictwa w naszym wirtualnym festiwalu! I mamy nadzieję, że jego kolejna edycja będzie miała miejsce już w sferze offline, w Parku Nad Balatonem na warszawskim Gocławiu.