null

Proboszcz największej parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul Kobielskiej, Adam Szkóp, zmarł w wyniku zakażenia Covid-19

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Proboszcz największej parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul Kobielskiej, Adam Szkóp, zmarł w wyniku zakażenia Covid-19 Naszą dzielnicę dotknął kolejny bolesny cios. W sobotę, 24 października 2020 roku, z wielkim smutkiem odebrałem wiadomość o śmierci ks. Prałata Adama Szkópa.

Proboszcz największej parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła przy ul Kobielskiej zmarł w wyniku zakażenia Covid-19 w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Mazowieckim. Miał zaledwie 71 lat, zmarł w 47. roku kapłaństwa. Ksiądz Adam urodził się 4 stycznia 1949 roku w Wyczółkach w Diecezji Łowickiej. Święcenia kapłańskie przyjął rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego 16 czerwca 1974 roku. Pełnił posługę w parafiach w Warce, Sochaczewie i Kutnie. W 1985 roku pojawił się w parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Grochowie. W listopadzie 1987 roku wyjechał na misję do Ugandy. Po 10 latach wrócił do kraju i został proboszczem w Ząbkach. Od 15 stycznia 2000 roku był proboszczem Parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Grochowie.
Znajomość z księdzem prałatem Adamem Szkópem była dla mnie zaszczytem. W mojej pamięci pozostanie na zawsze człowiekiem wielkiego serca i dobroci, optymistycznym i uśmiechniętym. Był gorliwym, wrażliwym, otwartym na każdego człowieka kapłanem, który jak nikt inny potrafił łączyć, a nie dzielić.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.


Tomasz Kucharski - Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe