null

Przepis na książkę. Czytelnicy gotują. Zapraszamy mieszkańców do uczestniczenia w akcji

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przepis na książkę. Czytelnicy gotują. Zapraszamy mieszkańców do uczestniczenia w akcji Motto tegorocznego Tygodnia Bibliotek, przypadającego na 8-15 maja, brzmi „Zasmakuj w bibliotece”. W nawiązaniu do tego hasła Biblioteka Publiczna im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy ma przyjemność ogłosić nabór przepisów do pierwszej stołecznej książki kucharskiej!

Publikacja będzie nosiła tytuł "Przepis na książkę. Czytelnicy gotują" i ukaże się w wersji elektronicznej. Być może istnieją przepisy, które były przekazywane w Waszych rodzinach z pokolenia na pokolenie. A może są Waszym autorskim pomysłem i zawsze chcieliście się nimi podzielić? Albo wymyśliliście coś pysznego w ramach akcji #zostańwdomu? Jeśli tak, to do końca maja śmiało wysyłajcie nam swoje przepisy na:
- przetwory,
- przystawki,
- zupy,
- dania główne,
- desery.
Ta inicjatywa odnosi się również do hasła dorocznego festiwalu czytelniczego PRAGnienie CzytaniA 2019 - „Czytamy ze smakiem”. Jak wiecie, wydarzenie w tym roku (z mottem „Czytaj na zdrowie”) musiało zostać przełożone z powodu pandemii. W związku z tym uruchomiono działanie online, które połączy tematykę kulinariów i zdrowia. Zachęcamy serdecznie do #zostaniawdomu, celebrowania wspólnych posiłków z rodziną i tworzenia razem z nami wyjątkowej publikacji.
Wasze przepisy (składniki oraz sposób wykonania) można wysyłać do 31 maja do godz. 23.59 za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie: http://www.bppragapd.pl/n,przepis-na-ksiazke-czytelnicy-gotuja-nabor-przepisow-1