Relacja z Mili Powstania Warszawskiego na Stadionie „Podskarbińska”

numerki startowe na koszulkach uczestników biegu

W dniu 31 lipca na Stadionie „Podskarbińska” odbyła się Mila Powstania Warszawskiego. To była pierwsza edycja i na pewno nie ostatnia. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. W pamięci i szacunku do bohaterstwa Powstańców, do dramatu ludności cywilnej obchodziliśmy na sportowo 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie otworzyła Bożena Przybyszewska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe. Spotkanie rozpoczęło się od hymnu państwowego.

Zapał dzieci i młodzieży w biegach na 63, 200 i 400 metrów był poruszający.

Wyniki biegu głównego na dystansie 1944 metrów:

Kobiety: 1. miejsce Maja Szymańska 07:41,46; 2. Miejsce Karolina Kiewra K 2 AZS AWF WARSZAWA / SP 77 / 07:45,72; 3 miejsce: Maja Trojanowska 08:40,64.

Mężczyźni: 1. miejsce Adam Świgroń 05:43,04; 2. miejsce Antoni Polaszek 06:27,52; 3. miejsce Jakub Łuczyk (UKS Orzełki Warszawa) 06:27,89

Wszystkie wyniki są dostępne na stronie: https://zapisyonline.pl/.../292,mila-powstania-warszawskiego.

Wspaniała pamiątka, książka Roberta Gawkowskiego – „Krybar”, z podpisami powstańców, trafiła w ręce Pani Agnieszki Truszkowskiej.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Zgrupowanie Radosław” za pomoc w realizacji Mili Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Tomasza Kucharskiego - Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy. Puchary wręczali radni Dzielnicy Praga-Południe: Katarzyna Bernadetta Olszewska i Sylwester Nowak. Głównym sędzią był Jarosław Żórawski.

Zdjęcia maratonczyk i zdjęcia własne OSiR Praga-Południe

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mili Powstania Warszawskiego za starty, kibicowanie i wspaniały wkład w atmosferę, jaka panowała na stadionie.

Więcej zdjęć: https://www.maratonczyk.pl/ - Dorota Szota

trzy młode zawodniczki na bieżni podczas biegu na stadionie podskarbińska
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Kobieta przebrana za instrumentariuszkę z Powstania Warszawskiego przymierza pamiątkowy hełm chłopcu