null

Rocznica w cieniu epidemii

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rocznica w cieniu epidemii W tym roku przypada 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. Od wielu lat spotykaliśmy się na uroczystościach przy pomniku-mogile poświęconym bohaterom Bitwy Grochowskiej, gdzie wspominaliśmy antyrosyjski zryw Polaków. Niestety, w tym roku, mimo okrągłej rocznicy, jej obchody będą niezwykle skromne i naprawdę lokalne.

Mając na uwadze obecne obostrzenia i ograniczoną liczebnie możliwość zgromadzeń, nie zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystości w dniu 29 listopada. Zarząd Dzielnicy Praga-Południe reprezentował będzie tylko jeden z jej członków. Z oczywistych względów nie zapraszamy także przedstawicieli Rady Seniorów.

29 listopada obchody 190 rocznicy wybuchu powstania rozpoczną się o godz. 12:00 w kościele Św. Wacława przy ul. Korkowej. Zebrani udadzą się następnie w rejon powstańczej mogił, by odsłonić w Alei Chwały (ul. Traczy/Szeroka) specjalną tablicę upamiętniającą bohaterów bitwy pod Olszynką Grochowską. Następnie odbędzie się uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Poległych w Bitwie pod Grochowem.