null

Rodzinne kolędowanie na Pradze-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rodzinne kolędowanie na Pradze-Południe Rodzinne kolędowanie to projekt kameralnego koncertu, który zostanie wykonany przez muzyczną rodzinę Anny - Bystroń Jajkiewicz oraz Marcina Jajkiewicz z córkami. W repertuarze usłyszymy najbardziej znane polskie, ale i międzynarodowe kolędy oraz piosenki związane z okresem świątecznym.

Założeniem koncertu jest zebranie publiczności rodzinnej, w której dzieci i rodzice włączą się we wspólne kolędowanie z artystami. Rodzinie Jajkiewiczów będzie towarzyszył na pianinie Michał Rorat. Koncert odbędzie się 30 grudnia br., o godz. 19.40, w Parafii Św. Wincentego Pallottiego, przy ul. Skaryszewskiej 12.

Organizator: Agencja MAESTRIA, projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

Wystąpią:

Anna Bystroń - Jajkiewicz

Wokalistka i aktorka. Ma na swoim koncie współpracę z teatrami np. Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie (rola Róży w spektaklu muzycznym „Mały Książę w reżyserii Cezarego Domagały), Teatrem im. Witkacego w Słupsku (rola Baronowej Elsy Schreder w Polskiej Prapremierze Musicalu „The sound of music - Dźwięki muzyki” w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego). Współpracuje z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in.: Piotrem Pałką i orkiestrą Dell Arte, czy Bohdanem Jarmułowiczem i Synfonia Baltica („Sound of music” Koncert Sylwestrowy 2013r.)

Marcin Jajkiewicz

Wokalista popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia”. Zwycięzca Sopot Festiwal 2006 (piosenka „Między nami”). Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i dyrygentami. Śpiewa w zespole Marcina Wyrostka „Tango Corazon Quintet”. Współpracuje z Teatrem muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę Jean Valjeana w wielkim muzycznym dziele „Nędznicy” oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Został zaproszony do współpracy przez Grażynę Brodzińską, z którą koncertuje w wielkich salach na terenie całego kraju. W polskiej prapremierze musicalu ”Dźwięki muzyki” zagrał główną rolę kapitana marynarki wojennej Georga von Trappa.

Córki Zuzanna i Wiktoria Jajkiewicz występują gościnnie z rodzicami w projektach muzycznych, także na scenie musicalowej Teatru Muzycznego w Łodzi.

Michał Rorat - pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. To muzyk sesyjny który ma na koncie wiele nagranych płyt jako instrumentalista oraz producent. Koncertował z największymi gwiazdami polskiej sceny: Zbigniew Wodecki, Piotr Machalica, Grażyna Brodzińska, Muniek Staszczyk, Olek Klepacz, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Poniedzielski, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Robert Janowski, Wojciech Cugowski. Jest pianistą oraz kompozytorem w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza, obecnie akompaniuje oraz aranżuje muzykę dla gwiazdy polskiej operetki - pani Grażyny Brodzińskiej. Koncertuje z Trio Olka Klepacza wraz z gitarzystą Michałem Walczakiem. Pianista zespołu Wojtka Pilichowskiego - polskiego wirtuoza gitary basowej, z którym ma na koncie wiele koncertów w Polsce i za granica. Koncertował m.in. w takich miejscach jak: Piwnica pod Baranami, Opera Leśna w Sopocie, Amfiteatr w Świnoujściu, 12on14 - Jazz Club w Warszawie, Klaipeda Jazz Festival - Litwa, Opus Jazz Club - Budapest i wielu innych.