Rodzinny Weekend Sportowych Atrakcji na Stadionie Podskarbińska- relacja z wydarzenia

Burmistrz Dzielnicy w towarzystwie zawodników biorących udział w imprezie Dads Day

W dniach 19 i 20 czerwca na Stadionie „Podskarbińska” odbył się Rodzinny Weekend Sportowych Atrakcji. Było wyjątkowo sportowo i rodzinnie. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny, w tym fanów sportowych atrakcji, którzy w ten sposób świętowali Dzień Ojca, Dnia Dziecka, nie zapominając oczywiście o Mamach! Częścią wspólną całego weekendu była imponująca strefa piknikowa.

W ramach imprezy sportowej, w sobotę 19 czerwca odbył się Lekkoatletyczny Dzień Dziecka organizowany przez Fundację Orły Sportu , a w niedzielę 20 czerwca w programie zawodów znalazły się między innymi: Biegi z Tatą, Rodzinne Biegi Sztafetowe oraz Bieg Główny – „Bieg Super Taty” na 5000 m w ramach III Edycji DAD’S DAY 2021 oraz biegi sprinterskie dla dzieci z Fundacją Wychowanie przez Sport. W tym roku wszystkie konkurencje sportowe odbyły się na bieżni tartanowej Stadionu Lekkoatletycznego „Podskarbińska”.

Pomysł imprezy DAD’S Day jest unikalny w skali Warszawy. III edycję DAD’S DAY 2021 oficjalnie otworzył Tomasz Kucharski - Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. Podkreślał zadowolenie z faktu, że DAD’S DAY jako wydarzenie skierowane do każdej grupy wiekowej wpisało się na stałe w kalendarz imprez dzielnicowych i cyklicznych zawodów na Stadionie Podskarbińska. Przypominał, że po latach pracy, wielu staraniach i działaniach ze strony Zarządu Dzielnicy Praga-Południe Stadion „Podskarbińska” został odzyskany na rzecz Miasta Stołecznego Warszawy i przekazany do OSiR Praga-Południe celem udostępniania obiektu mieszkańcom i działającym w dzielnicy, w Warszawie, organizacjom sportowym. Dzięki temu można organizować takie wydarzenia na największym tego typu ogólnie dostępnym obiekcie w Warszawie.

Na starcie imprezy pojawili się znakomici sportowcy: Urszula Kielan – srebrna medalistka olimpijska z Moskwy 1980 roku w skoku wzwyż, Ludwika Chewińska - wicemistrzyni Europy w pchnięciu kulą z Rotterdamu 1973 roku oraz Paweł Januszewski - mistrz Europy z Budapesztu 1998 roku i wicemistrz Europy z Monachium 2020 roku w biegu 400 m przez płotki.

Wyjątkowa strefa piknikowa to: gigantyczny dmuchaniec o powierzchni 610 m², strefa animacji dla maluchów, konkursy z nagrodami, strefa małego architekta z 10000 klocków, pokazy akrobatyczne i nie tylko, żywe pluszowe maskotki, darmowe badania biomechaniki stopy, największy grill w Polsce, strefa foodtrucków i wiele innych.

Rodzicom i dzieciom kibicowali przedstawiciele: Rady Dzielnicy Praga-Południe - Marcin Kluś (Przewodniczący Rady Dzielnicy), Bogdan Jeziorski i Sylwester Nowak oraz Rady Seniorów Dzielnicy Praga-Południe i Młodzieżowej Rady Dzielnicy Praga-Południe, a także Marek Karpowicz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe.

Za takim wydarzeniem stoją wyjątkowi wolontariusze. Dziękujemy wolontariuszom za pracę, która jest dla nas bezcenna i która łączy na naszych wydarzeniach pokolenia. Niestrudzenie pomagali nam m.in. Barbara Orzechowska, Bożena Pajewska, Wanda Orzeszek, Jerzy Mądry, Edward Stegienka, Tomasz Stolka, Sebastian Chomiński

Po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, napoje i poczęstunek, a dzieci dodatkowo maskotkę – pluszowego MarzyMisia. Po każdej konkurencji w ramach DAD’S DAY odbywały się dekoracje. Uczestnikom Biegu z Tatą zostały przekazane upominki od partnerów. Natomiast w Rodzinnych Biegach Sztafetowych nagradzano pierwsze miejsca w każdej kategorii. Zwycięzcom wręczono okolicznościowe puchary i nagrody od Partnerów wydarzenia.

Zwycięskie drużyny poszczególnych kategorii Biegów Sztafetowych:

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 400 m:

Miejsce  1: TOBOŁOWIE

Miejsce 2: DR_PSEUDO

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 200 m:

Miejsce 1: MOCNO GROCHÓW

Miejsce 2: RODZINA Z MARYSINA

Miejsce 3: NOSZCZAKI TEAM

Rodzinny Bieg Sztafetowy 3 x 50 m:

Miejsce 1: POSZELEZNI

Miejsce 2: MINIONKI

Miejsce 3: M.A.D. SQUAD

Zwycięzcy biegu głównego – „Bieg Super Taty” na 5000 m:

Kobiety:

Miejsce 1: Kostrzewa Monika – 00:29:46

Miejsce 2: Barnaś Ilona – Prettyfiftyteam – 00:30:22

Mężczyźni:

Miejsce 1: Bernardelli Michał – Run4fun.pl – 00:16:54

Miejsce 2: Marszał Mariusz – PRL Transport – 00:18:49

Miejsce 3: Kurowski Maciej – Nationale Nederlanden Running Team – 00:19:21

Wszystkim startującym gratulujemy!

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła się odbyć. Zapraszamy za rok!

Uczestnicy biegu- tata z córką na mecie cieszący się z przebiegnięcia
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Udekorowani medalami i statuetkami uczestnicy biegu na podium
Statuetki dla najlepszych zawodników