null

Senioralia powróciły!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W pochmurną sobotę, 17 września 2022 roku, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyły się w parku Polińskiego kolejne Praskie Senioralia. Zorganizowali je członkowie południowopraskiej Rady Seniorów oraz pracownicy Urzędu Dzielnicy Praga-Południe. Impreza, która wywołała olbrzymie zainteresowanie i zgromadziła mnóstwo gości, miała na celu przede wszystkim integrację pokoleń i zademonstrowanie seniorskiej aktywności.

Gościliśmy radnych dzielnicy, m.in. Bożenę Manarczyk, Irenę Bartosińską, Małgorzatę Rynkiewicz, Annę Dębińską-Żytkiewicz, Marcina Klusia, Bogdana Jeziorskiego i Sylwestra Nowaka (dziękujemy za pyszne hot dogi!). Zarząd dzielnicy reprezentował zastępca burmistrza Karol Kowalczyk. Gościliśmy wielu członków Rady Seniorów, z przewodniczącą Wandą Orzeszek oraz jej zastępczynią Barbarą Orzechowską. Byli także członkowie Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Organizatorów ze strony Urzędu Dzielnicy reprezentowała Katarzyna Niwińska, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego z pracownikami wydziału.

Na scenie królowały wszystkie pokolenia – od przedszkolaków z Przedszkoli 230, 51 i 444, przez uczniów po seniorskie chóry. Tańce i występy muzyczne zostały przeplecione niezwykle widowiskowymi pokazami mody senioralnej. Śpiewały seniorki oraz chórzystki zespołu Melodia z południowopraskiego OPS. Praskie Małmazyje dały tym razem koncert muzyki... country!

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz Core Fitness Zumba z lekcją tańca. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 143 zachwycili licznie zebranych programem muzyczno-wokalnym. Oklaskiwano także występy dziewcząt z Teatru N.O.R.A., Prink Girls czyli dziewcząt z coverami oraz zespołu tanecznego Zone Crew. Całość tradycyjnie zamknęła dyskoteka dla seniorów, którą poprowadził DJ Marcin Zawadka.

W parku można było posmakować waty cukrowej czy zjeść przysmaki przyrządzone przez szkoły gastronomiczne. Czas uprzyjemniały animacje dla dzieci i liczne atrakcje, m.in. dmuchańce, pokazy klaunów-szczudlarzy i akrobatów, mydlane bańki i alpaki. Można było skorzystać z konsultacji lekarskich: pomiaru ciśnienia, pomiaru poziomu cukru, pomiaru składu masy ciała i badania kręgosłupa, a nawet skorzystać z usług masażysty. W Słuchobusie odbywały się badania słuchu, a w Mammobusie badania mammograficzne dla kobiet.

Swoje stanowiska miały m.in. Biblioteka Publiczna, Centrum Paca, LXXII LO im. gen. Jakuba Jasińskiego, Medyczna Szkoła Policealna nr 4 „MEDYK”, OPS Praga-Południe, ZHP, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, MPWiK z warszawską kranówką, Komisariat Rzeczny  oraz stowarzyszenia emeryckie. Na miejscu można było wziąć udział w konsultacjach społecznych związanych z przyszłością terenów po byłym klubie Orzeł.

Dodajmy, że obecna na Senioraliach grupa Arche ufundowała w swoim konkursie atrakcyjny voucher na dwudniowy pobyt dla dwóch osób w jednym z hoteli grupy.

Warto podkreślić, że Senioralia, które na stałe już wpisały się w kalendarz istotnych wydarzeń dzielnicowych – to tylko jeden z wielu elementów działań prowadzonych na rzecz środowiska osób 50+ i 60+ na Pradze-Południe. Następnego dnia, w niedzielę 18 września, kontynuowano zabawę podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w parku Polińskiego przez OPS Praga-Południe.

Praskie Senioralia
Zobacz galerię (12 zdjęć)
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia
Praskie Senioralia