null

Seniorzy 4.0 – zapraszamy na bezpłatne warsztaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Seniorzy 4.0 – zapraszamy na bezpłatne warsztaty Mieszkańcy Warszawy i Mazowsza powyżej 65 r.ż. mogą wziąć udział w cyklu bezpłatnych zajęć z ekspertami z dziedziny finansów i zdrowia. Warsztaty, których organizatorem jest Fundacja im. Lesława Pagi, potrwają do grudnia. Fundacja uruchomiła również telefon zaufania, przy którym dyżuruje psycholog.

Program Seniorzy 4.0 został objęty honorowym patronatem prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

W Warszawie żyje blisko 370 tys. osób powyżej 65 r.ż. Jako miasto tworzymy warunki do działań promujących aktywność seniorów, kontynuację przez nich pracy i przestrzeń do realizacji własnych planów. Dbamy również o zdrowie tej grupy warszawiaków, oferując im możliwość bezpłatnych szczepień przeciwko grypie – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. – Jednocześnie bardzo się cieszę z oferty projektów, które pokazują, że ten okres w naszym życiu daje możliwość rozwoju osobistego i wymiany doświadczeń – dodaje prezydent. 

Ewa Paga, prezes Fundacji im. Lesława A. Pagi i organizatora programu Seniorzy 4.0: – Chcemy przyczynić się do podniesienia stanu wiedzy seniorów na temat wyzwań związanych ze światem nowych technologii, finansów osobistych i profilaktyki zdrowia, co jest ważne zwłaszcza w trudnym dla tej grupy okresie pandemii.

Jak wziąć udział w programie?

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz rządowe wytyczne sanitarne, w Warszawie zajęcia dla seniorów odbywają się zdalnie w formie szkoleń internetowych.

W najbliższym tygodniu harmonogram zajęć obejmuje:

15 października (czwartek):

  • godz. 15.00 - O inwestowaniu słów kilka - jak inwestować z rozwagą i jaka jest różnica między oszczędzaniem a inwestowaniem?
  • godz. 16.00 - Jak czuć się i wyglądać dobrze?

16 października (piątek):

  • godz. 14.00 - Innowacyjne narzędzia medyczne dostępne dla pacjentów – telemedycyna;
  • godz. 16.00 - Sztuka rozwiązywania konfliktów i łagodzenia sporów.

Organizatorzy zapowiadają również przygotowanie nagrań z zajęć, które będą dostępne na stronie fundacji paga.org.pl/programy/seniorzy-4-0/ oraz profilu na Facebooku facebook.com/seniorzy4.0. W ramach programu powstanie też kompendium wiedzy „Przewodnik dla Seniora" z podsumowaniem najważniejszych zagadnień przedstawianych podczas warsztatów.

Organizatorzy udzielają szczegółowych informacji mailowo pod adresem sekretariat@paga.org.pl lub telefonicznie 798 406 954.

Telefon zaufania dla seniorów

Ważnym elementem programu fundacji im. Lesława Pagi jest również bezpłatny telefon zaufania dla seniorów i ich bliskich „Nie jesteś sam”. Dzwoniący mogą uzyskać poradę dotyczącą profilaktyki zdrowia i pomoc psychologiczną. Oprócz infolinii działa również czat online.

Bezpłatna infolinia działa pod numerem 0 800 171 800, porady psychologiczne są udzielane przez psychoterapeutów m.in. z Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu w następujące dni:

  • poniedziałek: godz. 9.00-14.00 oraz  godz. 15.00-19.00;
  • wtorek: godz. 13.00-15.00;
  • środa: godz.12.00-15.00;
  • czwartek: godz. 9.00-17.00;
  • piątek: godz. 14.00-20.00. 

Porady dotyczące profilaktyki zdrowia odbywają się we wtorki i środy w godz. 15.00-17.00 i udziela ich lek. Małgorzata Ponikowska, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.