null

Sinfonia Varsovia Kameralnie - W zasięgu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Sinfonia Varsovia Kameralnie - W zasięgu Koncert odbędzie się 20 lutego w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2, o godz. 19.00. Wstęp 5 zł.

W programie: Ludwig van Beethoven - Trio smyczkowe c-moll op. 9 nr 3 i Krzysztof Penderecki - Kwartet na klarnet i trio smyczkowe.

Bilety 5 zł. Sprzedaż na godzinę przed rozpoczęciem koncertu.

Zaprezentowane zostanie dzieło zapowiadające dojrzałą twórczość kwartetową Beethovena, opublikowane w 1799 roku Trio smyczkowe c-moll op. 9. Czteroczęściowy utwór, pochodzący ze zbioru uważanego przez niespełna 30-letniego wówczas Beethovena za jego największe muzyczne dokonanie, utrzymany w jego ulubionej tonacji c-moll to przykład muzyki kameralnej, będącej w kontrze do lekkiego charakteru kompozycji salonowych. Dopełnieniem programu będzie utwór określany jako punkt zwrotny w twórczości Krzysztofa Pendereckiego, ujmujący klarownością formy i muzycznej treści Kwartet na klarnet i trio smyczkowe (2004). Utwory wykonają: Celina Kotz (skrzypce), Adam Siebers (altówka), Piotr Mazurek (wiolonczela), Karol Sikora (klarnet). Koncert poprowadzi Piotr Wojciechowski.

Sinfonia Varsovia Kameralnie to organizowany już po raz trzeci cykl koncertów kameralnych z udziałem muzyków orkiestry. Każdy program prezentowany jest dwukrotnie - w Sali Prób Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej 272 oraz w jednym z domów kultury Warszawy i okolic (W zasięgu). Po części muzycznej wieczorów odbywają się rozmowy z wykonawcami - będzie to okazja do lepszego poznania artystów i ich sztuki.

Więcej informacji: http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/sinfonia-varsovia-kameralnie-lustro-beethovena-.html?t=1578407675