null

Śladami leśnych oddziałów... - koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Śladami leśnych oddziałów... - koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tomasz Kucharski - Burmistrz Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, Parafia św. Patryka w Warszawie, Stowarzyszenie WEST i zespół wokalno-aktorskiego "Sonanto" serdecznie zapraszają na "Śladami leśnych oddziałów... koncert z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Koncert odbędzie się 1 marca w kościele pw. św. Patryka w Warszawie (ul. Rechniewskiego 14). Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny

Program koncertu będzie muzyczną opowieścią o losach Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczyna się ona w Dwudziestoleciu Międzywojennym - w czasie dzieciństwa i beztroskiej młodości bohaterów koncertu, które brutalnie zakończy wybuch II wojny światowej. Po walce w kampanii wrześniowej wielu żołnierzy przedostaje się na Zachód, wybrani - po szkoleniu dołączają do elitarnych Cichociemnych, zostają zrzuceni do kraju i budują oddziały partyzanckie do walki z niemieckim, jak i sowieckim okupantem. Wielu z nich podejmie w akcji „Burza” próbę przedostania się do walczącej stolicy. Po wejściu sowietów do Polski antykomunistyczne podziemie podejmuje nierówną, dramatyczną walkę z bolszewikami i zainstalowaną przez nich władzą ludową, aż do smutnego i tragicznego końca. Te wszystkie wątki znalazły się w programie koncertu. O losach Żołnierzy Wyklętych usłyszymy w utworach autorstwa ich samych, a także tych, które wyszły spod pióra m.in. Zbigniewa Herberta, Jacka Kaczmarskiego, Haliny Mlynkovej, czy Janusza Kondratowicza.