null

Spotkajmy się 23 sierpnia na jednej z pięciu warszawskich plaż oraz 22 sierpnia na spotkaniach edukacyjnych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Spotkajmy się 23 sierpnia na jednej z pięciu warszawskich plaż oraz 22 sierpnia na spotkaniach edukacyjnych Lato w pełni, ale my nie możemy zapomnieć, jak ważne jest, by wspólnie dbać o czystość nad Wisłaą. Zapraszamy Was na drugą już w tym sezonie EKO zbiórkę i towarzyszące jej wydarzenia - całość realizowana w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego "Szanujmy naszą Wisłę".

Na pięciu nadwiślańskich plażach spotkacie ekspertów z zakresu ekologii, którzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą i zainspirują do dbania o środowisko. Opowiedzą Wam również o gatunkach zwierząt, które możecie spotkać na nadwiślańskich terenach - dzik, bóbr, a może sarna? 

Spotkajmy się razem na jednej z plaż:

  • Romantyczna
  • Saska
  • Poniatówka
  • ZOO/Rusałka
  • Białołęka (przy Parku Picassa)

Punkty zbiorki będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła. Start: 10:00. Data: niedziela, 23.08.

Na miejscu otrzymacie rękawiczki (grubsze do zbierania szkła) oraz worki podzielone na 3 frakcje. Dostępne będą również jednorazowe maseczki oraz płyny dezynfekujące.

  • Dla pierwszej osoby, która przyniesie pełen worek odpadów z wybranej frakcji: plakat Odżyj Rzeko + Warszawski Plażowy + wybrany plakat ze starszych wydarzeń
  • Dla każdej kolejnej osoby: wybrany plakat ze starszych wydarzeń do wyczerpania zapasów

A dodatkowo... dla każdego kto przyjdzie, wiślana bandamka!
Wydarzeniem towarzyszącym będą spotkania skierowane do rodzin z dziećmi (i nie tylko!) w Pawilonie edukacyjnym "Kamień". Data: sobota, 22.08

  • 12:00 EKO opowieści #nadWisłą, czyli Dorota Koman czyta dzieciom

W planach jest też czytanie bajek i opowieści takich jak:
„Uratuj Ziemię!” - Patrick George
„Śmieciogród” - Ola Woldańska-Płocińska
„Wielka Księga Klary” - Marcin Wich
A na koniec – wyjątkowy rarytas, bo niepublikowane, nagrodzone w konkursie „Siedzę w domu i piszę” Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” opowiadanie dwunastoletniej Zosi Bulsiewicz „(Nie)spokojny czas”. Jego bohaterka – Adela, córka leśnika – towarzyszy tacie w pracy w czasie pandemii. W pustym lesie spotyka najprawdziwszą Południcę oraz Borową Ciotkę. Niestety, nie tylko nuda dokucza demonom... Jeszcze gorsze są... śmieci!

  • 13:30 "Nadwiślańska fauna - kogo można spotkać nad Wisłą?"  Roman Głodowski, Stowarzyszenie "Nasz Bóbr"