null

Spotkanie on-line Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Spotkanie on-line Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI Wydarzenie MELODIE JESIENI z cyklu SEMPER FIDELIS organizowane jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, a inspiracją jego przeprowadzenia są wartości szczególnie ważne dla Polaków: upamiętnienie wszystkich tych, którzy odeszli, a wśród nich tych, którzy zapisali się w historii Polski wielkimi literami w walce o solidarność, suwerenność, dążenie do wolności oraz poszanowanie praw i godności człowieka.

Program wydarzenia obejmuje koncert polskiej muzyki klasycznej połączony z finisażem wystawy obrazów MELODIE JESIENI.

 
Podczas koncertu usłyszymy dzieła muzyki klasycznej Fryderyka Chopina oraz Mieczysława Karłowicza. Utwory w wykonaniu Marii Skurjat-Silvy i Anety Skarżyński stanowią wyraz uczczenia pamięci o wszystkich tych, którzy odeszli.
 
Koncert wraz z finisażem wystawy obrazów autorstwa Anety Skarżyński pt. MELODIE JESIENI stanowi jeden z elementów projektu SEMPER FIDELIS, zainicjowanego przez Fundację Polonia Union w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz odbudowy polskiej państwowości.
 
Projekt SEMPER FIDELIS jest zaakceptowany decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Dzięki wydarzeniu poszerza się świadomość odbiorców na temat dziejów związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości, ze szczególnym ukłonem pamięci o najbliższych. Umacnia się przez to poczucie wspólnoty w oparciu o wartości wpisane w polską tradycję – pamięć i czczenie najbliższych.
 
Transmisja on-line spotkania rozpoczyna się w dniu 29 października 2020 r. i będzie od tego czasu udostępniona w sieci: kanał YouTube, Facebook Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy, w witrynach internetowych współorganizatorów i partnerów wydarzenia.
 
Od momentu udostępnienia nagranie wydarzenia jest dostępne do publicznego odtwarzania.
 
Przeżyjmy to jeszcze raz! Koncert online Artystyczne zaduszki MELODIE JESIENI!
 
Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i skierowane jest do szerokiej grupy społecznej: rodzin wielopokoleniowych, seniorów, a także do wszystkich zainteresowanych mieszkańców i gości Polski.
 
Serdecznie zapraszamy!