null

Stanowisko nr 9/XXXVIII/2022 Rady Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy z dnia 1 marca 2022 r. w sprawie potępienia rosyjskiej agresji na Ukrainę

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rada Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy jednoznacznie potępia rosyjską agresję na Ukrainę. W obliczu tragedii jaka dotknęła Ukrainę, Rada Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy w imieniu swoim oraz mieszkańców Pragi-Południe wyraża solidarność oraz daje jednoznaczny sygnał jedności oraz wsparcia narodowi ukraińskiemu.

Atak Rosji na ludność Ukrainy w dniu 24 lutego 2022 roku na rozkaz Władimira Putina nastąpił z naruszeniem prawa międzynarodowego, jak i podstawowych praw człowieka. Ta bezpodstawna agresja Rosji uderza nie tylko w integralność i bezpieczeństwo Ukrainy, ale również całej Europy.

Ukraina jest wolnym, niepodległym państwem, a jego obywatele i obywatelki mają prawo stanowić o suwerenności i bezpieczeństwie swojego Państwa. Integralność granic Ukrainy nie może być naruszana ani kwestionowana, a ambicje wolnościowe i dążenie do integracji z Unią Europejską powinny być z całą mocą wspierane.

Rada Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy wspiera niezależność Ukrainy i dążenie jej obywateli do samostanowienia. Jesteśmy z Wami! Chwała Ukrainie!

Przewodniczący
Rady Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
/-/ Marcin Kluś