null

Świąteczne przeboje na Pradze-Południe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Świąteczne przeboje na Pradze-Południe Utrzymany w nastrojowym, ale także rozrywkowym klimacie muzycznym koncert wypełnią słynne przeboje międzynarodowych i polskich wykonawców, których wszyscy słuchamy i śpiewamy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Grupa artystów sceny rewii i musicalu zaprezentuje swoje autorskie wykonania z profesjonalnymi podkładami muzycznymi. Koncert odbędzie się 29 grudnia br., o godz. 16.00, w Parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, przy ul. Ostrobramskiej 72.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja MAESTRIA. Projekt jest finansowany przez m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

Wystąpią:

Tomasz Czerski - wokalista, aktor. Występował w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym w Pionkach. Związany był ze Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie oraz Projektem Proscenium. Był odtwórcą głównych ról m. in. Rudolfa (Rudolf - Afera Mayerling), Che (Evita), Anatolija Siergievsky'ego (Szachy), czy Jezusa (Jesus Christ Superstar). Obecnie jest solistą warszawskiego Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Występuje w wielu projektach musicalowych i estradowych w całej Polsce.

Marta Wilk - śpiewaczka, wokalistka i aktorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno - aktorskim. Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. Przez kilka lat związana była z Teatrem Rozrywki w Chorzowie biorąc udział w spektaklach muzycznych m.in.: „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show”, „Cabaret”, „Skrzypek na dachu”. Jest laureatką wielu konkursów muzycznych m. in.: I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, I Nagrody na Festiwalu im. A. German w Zielonej Górze oraz finalistka Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie. Obecnie jest profesorem śpiewu musicalowego na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Mariusz Jaśko - absolwent krakowskiego Studium Wokalno-Aktorskiego oraz Studia Aktorskiego Lart w Krakowie. Wokalista, aktor, solista Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej z Warszawy kreujący rolę wodewilowe w rewiowych show takich, jak m.in.: „Rewia Filmowa”, „Lata 20, Lata 30”, „Przeboje Świata”,”Powrót Wielkiego Szu”, „Rewia...moja miłość”,”Rewia Forever”. Współpracował przez kilka lat z Chorzowskim Teatrem Rozrywki biorąc udział m.in. w spektaklach: „Cabaret”, „Skrzypek na dachu”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show”, „Na szkle malowane”, „The Canterville Ghost”. Był artystą teatru "Faktu" Niny Repetowskiej w Krakowie oraz teatru "Broadway" Małgorzaty Obłój w Szczecinie. Wystąpił w operetce „Wesoła Wdówka” zrealizowanej przez krakowską Fundację Czardasz. Śpiewał na licznych konkursach, festiwalach i projektach muzycznych. Występował w satyrycznym programie: "Dziennik telewizyjny Jacka Federowicza" w TVP. Jest współtwórcą broadwayowskiego show - Rewia Musicalowa oraz koncertów „Od Opola aż po Broadway”.

Barbara Ducka - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Solistka zespołu baletowego chorzowskiej sceny, wokalistka i aktorka. Brała udział m. in.: w spektaklach: – Pani Umney w koncertowej wersji Canterville Ghost J. Williamsa, – Auda w W 80 dni dookoła świata po stu latach J. Bielunasa wg J. Verne’a – Velma w West Side Story L. Bernsteina, – Duch Frumy-Sary w Skrzypku na dachu J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka, – Ulla w Producentach M. Brooksa, – Baby Monster w Położnicach szpitala św. Zofii P. Demirskiego, – Frieda w komedii Frank V F. Dürrenmatta,, – Zibelda w Rękopisie znalezionym w Saragossie J. Potockiego, – Zygmunt I Stary w "Teatrze Stańczyka" w spektaklu Stańczyk. Musical J. Czaplińskiego, – Girlsa w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba. Od roku 2007 jest choreografem i instruktorem tańca w Studio Tańca Współczesnego TENDI (Chorzowskie Centrum Kultury). Agencja MAESTRIA