null

Święto Amazonek w Centrum Promocji Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Święto Amazonek w Centrum Promocji Kultury Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi, którego nieodzownym symbolem jest różowa wstążka. 10 października w Centrum Promocji Kultury odbyło się spotkanie amazonek i jubileusz 30-lecia pracy społecznej Pani Heleny Śliwińskiej - Prezeski Stowarzyszenia Kobiet po Raku Piersi „Amazonka - Viktoria”.

Gratulacje i podziękowania za dotychczasową pracę złożyły: Dorota Lutomirska Radna m.st. Warszawy, Małgorzata Rynkiewicz Radna Dzielnicy Praga-Południe i Bożena Przybyszewska Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe.
 
Misją Pani Prezes południowopraskich amazonek jest kompleksowe działanie na rzecz kobiet po mastektomii, pomoc psychologiczna, rehabilitacja oraz liczne akcje profilaktyczne. Najważniejsze jest nieocenione wsparcie dla osób dotkniętych rakiem piersi, pomoc warszawiankom i ich rodzinom, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji oraz znalezienia motywacji powrotu do zdrowia. W leczeniu nowotworów równie ważne jak profesjonalna wiedza lekarska jest zwykłe, ludzkie wsparcie. Swoją empatią i charyzmą Pani Helena Śliwińska zaraża Ochotniczki, które z pełnym oddaniem i wrażliwością wspierają chore koleżanki.