null

Szlakiem Bardów w Prom Kultury Saska Kępa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szlakiem Bardów w Prom Kultury Saska Kępa 19 grudnia, w Warszawie w Promie Kultury Saska Kępa odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Szlakiem Bardów. Przewodniczącym jury festiwalu był znany i lubiany aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, aktor warszawskiego Teatru Ateneum – Krzysztof Tyniec.

Ponadto w jury zasiedli: Sebastian Bujak – dyrektor ds. wydawniczych Wytwórni Muzycznej MTJ, Marcin Kunicki – dziennikarz telewizyjny, wielokrotny juror ogólnopolskich festiwali, znawca i propagator piosenki literackiej oraz Evgen Malinovskiy – aktor, Syberyjski Bard, Prezes Fundacji na Rzecz Zbliżania Kultur Open Art.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce, statuetkę festiwalu, czek na 1 tysiąc euro ufundowany przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, dodatkowy czek na 2 tysiące złotych oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wytwórnię MTJ otrzymał małżeński duet Lenda / Kozub, za wykonanie dwóch autorskich utworów: „Zatańczę” i „Onoda”.
II miejsce oraz czek na 1500 zł i nagrody rzeczowe zdobył Szymonmówi, autor, kompozytor i wykonawca piosenek, śpiewając własne utwory: „Najpiękniejszy koniec świata” i „Grochów”.
III miejsce i czek na 1000 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymała Klaudia Koval za utwory „Unoszę się” i „Trzymam się Ciebie”
Trzy równorzędne wyróżnienia z czekami na 500 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymały:
Paulina Mazepa, Weronika Boczek i Hela Me Ry. Nagrodę specjalną w postaci ufundowania i promocji singla przez Wytwórnię Muzyczną MTJ otrzymała Hela Me Ry.
Gwiazdą wieczoru IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów był aktor Marian Opania, który wykonał recital złożony z piosenek Jaromira Nohavicy, Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego.
Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów jest Fundacja Razem Dla Kultury.
Do zobaczenia za rok!