null

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju Przed nami najpiękniejsze Święta w całym roku. W tym magicznym czasie harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego włączają się w sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju. Dzisiaj Światło dotarło także do Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

W imieniu Zarządu Dzielnicy i wszystkich jej mieszkańców reprezentację Hufca ZHP Warszawa-Praga-Południe przyjął Burmistrz Tomasz Kucharski. Wręczając BŚP komendant hufca hm. Piotr Piskorski zwrócił uwagę na szczególny wymiar współpracy dzielnicy i harcerzy podczas tego trudnego dla wszystkich czasu. W spotkaniu uczestniczyła także pwd. Gabriela Lassota, która z ramienia hufca koordynuje pomoc seniorom i osobom potrzebującym.
Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju ma już 30 lat! Płomień rozpalany jest w Grocie Narodzenia w Betlejem, skąd wędruje na cały świat niosąc nadzieję i przesłanie pokoju. Tegorocznej edycji BŚP towarzyszy hasło „Światło służby”. W tym nietypowym roku szczególnie zwrócona jest uwaga na pomoc bliźnim. W ramach współpracy dzielnicy i harcerzy wiele osób starszych i potrzebujących uzyskało pomoc.