null

Terminal prawie gotowy!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kierownik budowy oprowadza Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego po budowie tarasu Terminalu Gocław

<p>13 stycznia na budowie Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyliśmy wizytę gospodarczą. W towarzystwie przedstawicieli inwestora i nadzoru budowlanego obejrzeliśmy nowopowstającą inwestycję.</p>

13 stycznia na budowie Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyliśmy wizytę gospodarczą. W towarzystwie przedstawicieli inwestora i nadzoru budowlanego obejrzeliśmy nowopowstającą inwestycję.

Trzeba przyznać, że budynek imponuje wielkością, przestrzenią, światłem i tzw. „powietrzem”, a więc przestronnością i lekkością konstrukcji. Akurat w tym dniu rozpoczęto instalację teleskopowej widowni w sali teatralnej, unikatowego w skali Warszawy i kraju rozwiązania, które pozwala „składać” widownię, gdy chce się uzyskać np. dużą salę balową. Trudności, na jakie nie mają wpływu ani dzielnica, ani inwestor (m.in. brak możliwości zakwaterowania robotników przyjezdnych), powodują, że trudno dokładnie określić, kiedy nastąpi otwarcie Terminala Kultury Gocław. Na razie zarówno Biblioteka, jak i Klub Kultury Gocław szykują się powoli do przeprowadzki, bądźmy jednak dobrej myśli!

Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

Widok na budowę białych szklarni umieszczonych na tarasie Terminalu Gocław
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Sala koncertowa Terminalu Gocław w budowie.