null

Test Coopera na Stadionie Podskarbińska 29 sierpnia 2021 r.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 29 sierpnia, na Stadionie „Podskarbińska”, odbędzie się po raz pierwszy otwarty dla wszystkich Test Coopera. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o osobach, które pragną sprawdzić swoją formę przed jesiennymi startami, ale też dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić niedzielne popołudnie.
Przed startem należy zarejestrować się w biurze zawodów zlokalizowanym w budynku administracyjnym Stadionu „Podskarbińska”.

Biuro będzie czynne w dniu wydarzenia od godziny 13.00. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne.

Test Coopera na Stadionie „Podskarbińska” to impreza biegowa dla wszystkich realizowana na bieżni lekkoatletycznej stadionu. Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez Kennetha H. Coopera polegająca na nieprzerwanym 12 minutowym biegu. Pokonany przez biegacza dystans uznawany jest za miarę wytrzymałości. Dokładna ocena wytrzymałości odczytywana jest ze specjalnych tabel.

Starty uczestników Testu Coopera na Stadionie „Podskarbińska” będą się odbywać w turach od godziny 14:00 do 17:00, mniej więcej co 20 minut w różnych grupach wiekowych.

Wystartować może każda osoba powyżej 8 roku życia. Do udziału szczególnie zachęcamy seniorów. Kobiety i mężczyzn w kategoriach wiekowych 60-69, 70-79 i 80+ za zajęcia miejsc 1-3 nagrodzimy okolicznościowymi pucharami. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy!!

Bieżące informacje na temat Testu Coopera na Stadionie „Podskarbińska” można znaleźć na stronie www.osir.waw.pl oraz na fanpage’u OSiR Praga-Południe.

Plakat promujący wydarzenie Test Coopera, na górze znajduje się symbol stoperu i nazwa imprezy poniżej znajduje się zdjęcie biegaczki mierzącej czas i napis przebiegnij jak najdłużej dystans w czasie 12 minut, bezpłatny udział na dole informacje o terminie i miejscu imprezy: Stadion Podskarbińska 29.08.2021 godz. 14.00-17.00