null

Trwa wymiana murawy i gruntowna modernizacja boiska na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, popularnie nazywanego Wembley

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdemontowana stara trawa oraz materiały do remontu boiska pryz obiekcie

„Stare” boisko o nawierzchni wykonanej z trawy syntetycznej oddaliśmy do użytku w 2008 r. i przyszedł czas na jego regenerację. W trakcie prowadzonych obecnie prac nastąpi także wymiana oświetlenia boiska na lampy LED, a nowa nawierzchnia będzie o 100 m2 większa.

Boisko to jest obiektem dzielnicowym, ogólnodostępnym. Zajęcia odbywają się zgodnie z grafikiem prowadzonym przez dzielnicę. Z boiska korzysta m.in. KS Drukarz oraz dzielnicowe Uczniowskie Kluby Sportowe.

Planujemy, że piłkarze wrócą na wyremontowany obiekt w październiku lub nieco wcześniej. Remont powinien się skończyć 13 września, a przyśpieszenie powrotu sportowców uzależnione jest głównie od pogody (gdy pada, prace przebiegają wolniej) i sprawnego przeprowadzenia odbiorów technicznych.

Przypomnijmy, że mimo zgody Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na wycinkę wielu drzew, władze Dzielnicy zdecydowały, że ścięto tylko jedno, bardzo chore.

Remont Wembley wykonuje spółka Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna, a jego koszt to dokładnie 1 119 903,93 zł. Kwota może ulec zwiększeniu, gdyż wiele kłopotów przysporzyły wykonawcy ostatnie burze i gwałtowne ulewy.

Od 2008 roku koszty na budowę , modernizację i remonty boiska oraz sąsiadujących obiektów KS Drukarz wyniosły 7 096 781,46 zł.