null

Trwają konsultacje dla uczniów w podstawówkach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Trwają konsultacje dla uczniów w podstawówkach Od 25 maja uczniowie VIII klas, przygotowujący się do egzaminów, biorą udział w grupowych i indywidualnych konsultacjach w szkołach podstawowych. Większość ósmoklasistów zdecydowała się na zdalną, a nie stacjonarną formę spotkania z nauczycielami.

Do klas VIII w Warszawie uczęszcza obecnie 12 231 uczniów, z czego chęć wzięcia w konsultacjach zadeklarowało 63,7 proc. z nich. Spotkania są dobrowolne i skierowane do uczniów, którzy od 16 do 18 czerwca przystąpią do egzaminów, sprawdzających wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Uczniowie warszawskich podstawówek spotykają się bezpośrednio z nauczycielami indywidualnie lub w małych, 12-osobowych grupach. Konsultacje są rozpisane na cały tydzień - harmonogram ustalili dyrektorzy placówek, dostosowując je do potrzeb uczniów i warunków pracy.

 W Warszawie na stacjonarne konsultacje zgłosiło się ponad 3036 uczniów ostatnich klas (24,8 proc. ogółu), z czego 2284 na grupowe, a 752 na indywidualne.

 Zdecydowana większość, bo aż ponad 4759 uczniów klas VIII (38,9 proc.) wybrała jednak konsultacje on-line, z czego 2403 – grupowe, a 2356 – indywidualne.

 Zbliża się koniec roku szkolnego, aktualnie trwa wystawianie proponowanych ocen. Od 1 czerwca w konsultacjach będą już mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.