Ulica Francuska będzie bardziej zielona

Ulica Francuska będzie bardziej zielona Ulica Francuska stanie się jeszcze bardziej zielona i przyjazna mieszkańcom. Dzięki ich projektowi z budżetu obywatelskiego, zamiast zbędnego betonu i kostki mają się pojawić nowe rośliny i ogrody deszczowe. To kolejna ulica na której tej jesieni przybędzie zieleni.

Pomysł „liftingu” i zazielenienia Francuskiej został zgłoszony przez mieszkańców w budżecie obywatelskim i wybrany do realizacji w głosowaniu. Jego podstawowym założeniem jest zwiększenie powierzchni zielonej dzięki rozebraniu zbędnego betonu i kostki - w tym wybrukowanych powierzchni wyłączonych z ruchu, narożników skrzyżowań i wysepek. W sumie do rozbrukowania przeznaczono ponad tysiąc metrów kwadratowych nawierzchni w kilkudziesięciu miejscach. W to miejsce zostanie nasadzonych blisko 9 tysięcy krzewów irgi, róży i lilaku, a także byliny.

• Podstawowym założeniem projektu jest zwiększenie powierzchni zielonej dzięki rozebraniu zbędnego betonu i kostki - w tym wybrukowanych powierzchni wyłączonych z ruchu, narożników skrzyżowań i wysepek.
  • Do rozbrukowania przeznaczono ponad tysiąc metrów kwadratowych nawierzchni w kilkudziesięciu miejscach. W to miejsce zostanie nasadzonych blisko 9 tysięcy krzewów irgi, róży i lilaku, a także byliny.
    Więcej informacji: bit.ly/FrancuskaZielona
  • Projekt obejmuje również budowę trzech ogrodów deszczowych. Pojawią się one na odcinku od ul. Walecznych do ul. Zwycięzców, pomiędzy jezdnią a chodnikiem - zamiast dotychczasowych powierzchni brukowanych.
  • Ponadto ZDM dokona korekt w organizacji ruchu, które podniosą poziom bezpieczeństwa. Zlikwidowane zostaną powierzchnie wyłączone z ruchu, wykorzystywane do nielegalnego parkowania ograniczającego widoczność pieszych na przejściach.
  • Roboty powinny się rozpocząć w ciągu kilku tygodni i zakończyć jeszcze w tym roku.
  • Więcej informacji: bit.ly/FrancuskaZielona