null

UWAGA! Nielegalne podrzucanie śmieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ostatnich dniach od mieszkańców ul. Osowskiej i jej okolic otrzymaliśmy kilka zgłoszeń o podrzucanych w miejscach publicznych odpadach, będących najprawdopodobniej efektem prac remontowo-budowlanych. Reagujemy na sygnały niezwłocznie i śmieci te są usuwane przez Dzielnicę albo spółdzielnię, ale z uwagi na fakt, iż sytuacja ta się powtarza, uważamy, że należy publicznie potępić takie działania „sąsiedzi-sąsiadom” i mocniej zareagować na powtarzającą się sytuację.

Takie naganne działanie stwarza przede wszystkim zagrożenie pożarowe i epidemiczne. Jego skutki znamy z innych miejsc naszej dzielnicy, że przypomnimy tylko pożar gabarytów przy ul. Igańskiej, składowanych w miejscu do tego nie przeznaczonym. Podrzucanie odpadów, których wywiezienie jest obowiązkiem wykonawcy wszelkich prac budowlanych, jest nie tylko niezgodne z prawem, ale także głęboko nieetyczne w stosunku do wszystkich mieszkańców, których otoczenie jest zaśmiecana i którzy regularnie płacą za wywóz śmieci. Ponadto finalnie to oni, jako podatnicy, muszą ponosić koszty uprzątnięcia „podrzutów”.
Dlatego wspólnie z właściwymi służbami dołożymy wszelkich starań, by nie tylko zidentyfikować osoby odpowiedzialne za zaśmiecanie dzielnicy, ale również je ukarać. Będziemy także weryfikowali u zarządców nieruchomości, gdzie aktualnie prowadzone są prace remontowo-budowlane. Apelujemy: Nie śmiećcie i reagujcie!