null

VIII Dzielnicowy Dzień Wolontariusza

Drukuj otwiera się w nowej karcie

VIII Dzielnicowy Dzień Wolontariusza Szanowni Państwo, drodzy Wolontariusze, niech mi będzie wolno, składając Wam gorące życzenia z okazji Światowego Dnia Wolontariusza, sparafrazować słowa wielkiego polityka czasów drugiej wojny światowej, Winstona Churchilla:

Jeszcze nigdy w nowożytnych dziejach Polski tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.
W czasie epidemii wielu ludzi doznało bowiem niewyobrażalnego dobra od garstki wolontariuszy. To Państwo nieśliście im pomoc, nie zważając na koronawirusa. Wielu z Was zapłaciło za to zdrowiem, wielu zaraziło się wirusem Covid-19.
W tym szczególnym dniu składamy Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Państwa działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem niekończącej się radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji.
„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela” – niech słowa papieża Polaka, św. Jana Pawła II, będą dla Państwa drogowskazem i kompasem.
Dziękuję Państwu za wielkie serce wkładane bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za gotowość, oddanie, chęć i wolę służenia innym!
Dziękujemy Wolontariuszom za każdy uśmiech, którym rozgrzewają ludzkie serca!
Bądźcie zdrowi, wytrwali i szczęśliwi!
Burmistrz Dzielnicy Praga-Poludnie - Tomasz Kucharski
 
Wszystkich Wolontariuszy serdecznie zapraszamy do odsłuchania przygotowanych z tej okazji życzeń i podziękowań Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy - Pana Tomasza Kucharskiego oraz Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Pani Bożeny Przybyszewskiej: https://www.facebook.com/urzadpragapoludnie/posts/3572993416081321
 
Ponadto na tę okoliczność został także przygotowany krótki filmik (prezentacja) poświęcony działaniom podjętym przez Wolontariuszy z Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy: https://www.youtube.com/watch?v=2UUQRbbpMz8&feature=youtu.be.