null

Warszawa apeluje do przedsiębiorców: pozwólcie na pracę zdalną

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa apeluje do przedsiębiorców: pozwólcie na pracę zdalną Władze Warszawy walczą z koronawirusem i apelują do wszystkich o odpowiedzialność i profilaktykę. Zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Michał Olszewski wysłał list do organizacji zrzeszających przedsiębiorców i pracodawców.

- Zwracam się z apelem, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, wdrażać, stosować i rozwijać formułę pracy zdalnej, a także minimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej i przemieszczanie się środkami komunikacji publicznej – napisał Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. - Przy obecnych limitach liczby pasażerów nawet tak rozbudowany tabor transportu miejskiego jak ten, którym dysponujemy w Warszawie, nie jest wystarczający, aby umożliwić bezpieczną podróż z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego – dodał.

Prezydent Olszewski podkreśla w apelu do pracodawców, przedsiębiorców i organizacji ich zrzeszających, że zdaje sobie sprawę ze specyfiki wielu branż i profesji. Oczywiście rozumiemy, że wiele branż opiera się na bezpośrednim kontakcie i bliskich relacjach z klientami. - Jednak w tej wyjątkowej dla nas wszystkich sytuacji ograniczanie spotkań i szukanie alternatywnych, bezpiecznych form kontaktu jest nieodzowne – zaapelował.

Władze stolicy podkreślają, że bardzo wiele w czasie epidemii zależy od postawy mieszkańców i działających w mieście firm. - Warszawscy przedsiębiorcy już nie raz udowadniali, że są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom – nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem – kończy swój list do pracodawców zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Michał Olszewski.