null

Warszawa na Święta

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa na Święta Warszawa na Święta - warsztaty, konkursy, gotowanie. Wejdź na profil miasta na Facebooku i odczaruj z nami Święta Bożego Narodzenia!

W ramach wydarzenia Warszawa na Święta na profilu Miasta Stołecznego Warszawy na Facebooku odbędą się warsztaty, konkursy i wydarzenia z zakresu świątecznego gotowania, ozdabiania domu i pieczenia pierniczków, w których udział będzie mógł wziąć każdy warszawiak, niezależnie od wieku! W konkursach będzie można wygrać choinki oraz przygotowane na tę okazje świąteczne plakaty.

28 i 29 listopada podpowiemy, jak przygotować piękne ozdoby świąteczne w duchu less waste, ograniczając ilość odpadów i jednocześnie świetnie się bawiąc! Warsztaty poprowadzi blogerka Katarzyna Ogórek. Najlepsze z ozdób wykonanych w domu będzie można zgłosić do konkursu.

5 i 6 grudnia razem z Natalią Kudelą warszawiacy będą mogli nauczyć się jak zrobić i ozdobić świąteczne pierniczki, aby zachęcały nie tylko pysznym smakiem, ale również wyjątkowym wyglądem. Odbędzie się również konkurs na najlepsze warszawskie pierniczki.

Od 5 grudnia będzie można obejrzeć także cykl cotygodniowych filmików przygotowany przez Jagnę Niedzielską na temat przygotowywania świąt w duchu less waste. Prowadząca pokaże, jak ograniczać marnowanie jedzenia i kreatywnie wykorzystywać jego nadmiar po światach.

Planujemy także m.in quiz warszawski, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta, przyjazne środowisku święta. Zaprosimy także do Świątecznego Kolędowania, w którym zachęcamy warszawiaków do przesyłania nagrań z domowego kolędowania. Najlepsze filmiki zostaną nagrodzone, a z nadesłanych materiałów stworzymy wspólną Warszawską Kolędę, która zostanie opublikowana tuż przed świętami na profilu miasta na Facebooku.

Zapraszamy do udziału!