null

Stolica znów się zazieleni – rusza 38. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa to nie tylko drapacze chmur, pełne życia ulice i miejski gwar, ale także przestrzeń do relaksu oraz kontaktu z naturą. Uczestnicy konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” od wielu lat udowadniają, że w metropolii można odnaleźć piękno przyrody. Zgłoszenia do 38. edycji najpiękniejszego w Polsce festiwalu zieleni i ekologii można wysyłać do 4 lipca.

W ciągu ostatnich miesięcy wiele osób odkryło w sobie żyłkę ogrodnika. Pielęgnacja roślin stała się odskocznią od rzeczywistości, a w wielu przypadkach wręcz sposobem na życie. Parapety, balkony i ogródki, które stały się przestrzenią do realizacji tej masowej pasji można zgłaszać do 38. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

Do konkursu mogą zgłaszać się nie tylko indywidualnie mieszkańcy Warszawy, ale też firmy i instytucje działające na terenie miasta oraz grupy podejmujące zielone inicjatywy. W tym roku nabór prowadzony będzie od 1 czerwca do 4 lipca. Zgłaszać można się w kategoriach:

• Balkon, loggia lub okno;

• Ogrody i ogródki przydomowe przy budynkach jednorodzinnych;

• Ogródek przy budynku wielorodzinnym;

• Osiedla mieszkaniowe - tereny spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, budynków komunalnych;

• Ekoogród/ogród nowoczesny;

• Inne formy zieleni miejskiej.

Tradycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” wywodzi się z jeszcze z czasów prezydentury Stefana Starzyńskiego, który był wielkim entuzjastą zazieleniania stolicy. Konkurs ewoluował w najpiękniejszy i największy w Polsce festiwal zieleni i ekologii, który aktywizuje ludzi do dbania o roślinność, pomaga w rozpoczęciu przygody z ogrodnictwem i wspiera proekologiczne działania.

Więcej informacji o konkursie na stronie Warszawa w kwiatach