null

Warszawa wspiera przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa wspiera przedsiębiorców Warszawa wypłaciła już blisko miliard złotych z tzw. tarczy antykryzysowej. Nasi urzędnicy rozpatrzyli 173 352 wnioski o pomoc z tarczy. To 99,4 proc. wszystkich, które do nas wpłynęły.

Do poniedziałku do 15:00 miasto rozpatrzyło już 173 352 wnioski z 174 301, które do tej pory przedsiębiorcy u nas złożyli. Warszawa wypłaciła przedsiębiorcom 989 935 752,66 zł, czyli niemal miliard złotych, z tzw. tarczy antykryzysowej, czyli ze środków przyznanych przez rząd w ramach wsparcia dla firm w związku z pandemią COVID-19.

Ale to nie wszystko: Warszawa wspiera też przedsiębiorców w ramach własnych możliwości. - Wiele lokalnych firm w związku z epidemią znalazło się w trudnej sytuacji, więc stolica oferuje im szereg rozwiązań pomagających przetrwać ten trudny czas – mówi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Warszawscy przedsiębiorcy mogą skorzystać m.in. z obniżek czynszu w lokalach miejskich, obniżek czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa drogi, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych od nieruchomości oraz podatku od środków transportu czy z bezpłatnego doradztwa.

Z obniżki czynszu skorzystało do tej pory 3858 najemców. Łączna kwota obniżek to ponad 28 637 000 zł.

O obniżkę czynszu dzierżawnego wystąpiło 310 przedsiębiorców. 603 przedsiębiorców wystąpiło o  udzielenie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych.

Przedsiębiorcy korzystają też z oferty Centrum Przedsiębiorczości Smolna. 215 osób odwiedziło punkt informacyjny, pytając o rozwiązania zawarte w tarczy antykryzysowej, warunki prowadzenia działalności gospodarczej oraz rodzaje dofinansowania. 210 uczestników wzięło udział w programach Academy_Smolna. W jej ramach zrealizowano 416 godzin on-line bezpłatnego doradztwa księgowego, prawnego lub finansowego. Pięć firm zostało wybranych do udziału w programie mentoringowym.