null

Warszawska Wigilia z dostawą – jak pomóc, jak otrzymać paczkę?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawska Wigilia z dostawą – jak pomóc, jak otrzymać paczkę? Razem z Fundacją Wolne Miejsce m. st. Warszawa szuka wolontariuszy, którzy w wigilię Bożego Narodzenia dostarczą pod drzwi potrzebujących mieszkańców świąteczne paczki – oczywiście z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Od 6 grudnia czekamy również na zgłoszenia od osób, które chciałby ją otrzymać.

Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. Aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców, szukamy wolontariuszy, którzy chcą wziąć udział w akcji „Warszawska wigilia z dostawą”.
Do pomocy przy kompletowaniu paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami zgłosiło się już 120 osób, ale nadal szukamy wolontariuszy, którzy 24 grudnia dostarczą je pod drzwi potrzebujących mieszkańców.
Zgłoszenia wolontariuszy są przyjmowane pod adresem mailowym warszawa@wolnemiejsce.pl lub na miejskim portalu http://www.ochotnicy.waw.pl.

Z kolei od 6 do 20 grudnia organizatorzy czekają na zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą otrzymać świąteczną paczkę w ramach akcji „Warszawska Wigilia z dostawą”. Zgłoszenia są przyjmowane od 6 grudnia pod numerami telefonów: (22) 11 202 44 i (22) 188 14 54.
Telefony są czynne całą dobę – prosimy mieszkańców o nagranie się na automatyczną sekretarkę i podanie w zgłoszeniu dokładnego adresu, pod który ma trafić świąteczna paczka.
Wolontariusze odsłuchają nagrane wiadomości i przygotują listy adresów, pod które 24 grudnia zostaną dostarczone paczki.