null

Weź udział w akcji Żonkile w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Weź udział w akcji Żonkile w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Już po raz ósmy zachęcamy Państwa do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku.

Marek Edelman – ostatni przywódca powstania i jeden z ocalałych z warszawskiego getta w rocznice powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Kontynuujemy tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.

Akcja Żonkile to również inne formy upamiętniania – co roku udostępniamy wszystkim zgłaszającym się szkołom, bibliotekom oraz instytucjom pakiety materiałów, które wspomagają je w organizacji lekcji tematycznych, pokazów filmów, dyskusji i innych wydarzeń związanych z obchodami rocznicy powstania w getcie warszawskim.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić właściwy formularz dostępny w informacjach pod linkiem: https://www.polin.pl/pl/zonkile-2020?fbclid=IwAR3UuE6Kef0E-gJBysGZgew2sFJQz8tveqPAhhSdTT6HEkIZQiCMiEaw92o

Wolontariat indywidualny – zgłoszenia do 24.02.2020

19 kwietnia chcę rozdawać papierowe żonkile i informować o akcji przechodniów na ulicach Warszawy. Mam rocznikowo powyżej 14 lat.

Do akcji zgłaszam się w pojedynkę lub z rodziną i znajomymi >>

Szkoły warszawskie – zgłoszenia do 1.03.2020

Jestem nauczycielką/em warszawskiej szkoły i chcę uczestniczyć z uczniami w rozdawaniu żonkili 19 kwietnia na ulicach Warszawy.

Zgłoszenia szkół warszawskich >>

Szkoły, biblioteki, instytucje:  organizacja wydarzeń w placówce – zgłoszenia do 13.04.2020

Do akcji zgłaszam się jako przedstawiciel instytucji (szkoły, biblioteki lub innej organizacji) i chcę zorganizować w swojej placówce wydarzenie (np. lekcję tematyczną, pokaz filmu lub dyskusję) upamiętniające powstanie w getcie warszawskim.

Zgłoszenia instytucji chcących zorganizować wydarzenia w swojej placówce >>