null

Wirtualna scena w Warszawie w 75. rocznicę odbudowy Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wirtualna scena w Warszawie w 75. rocznicę odbudowy Warszawy Muzeum Warszawy wspólnie z Jankiem Młynarskim w serii minikoncertów opowie o odbudowie stolicy. Artysta, który od lat przypomina klasykę stołecznej muzyki, poprowadzi „Wirtualną scenę”.

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Aby upamiętnić trud włożony w ratowanie zniszczonej stolicy, m.st. Warszawa i instytucje partnerskie przygotowały program wydarzeń pod wspólnym szyldem „BudujeMy!”. W miejsce odwołanych koncertów Muzeum Warszawy zaprasza przed ekrany na internetowe, słowno-muzyczne spotkania z Jankiem Młynarskim.

„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami o muzyce dawnej Warszawy, które w każdą niedzielę, zaczynając od 29 marca, o godz. 18.00 będą relacjonowane na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. W pierwszym występie live Janek Młynarski przypomni postać warszawskiego barda Stanisława Grzesiuka, który na początku lat 60. zajął się popularyzacją przedwojennego folkloru stolicy. Towarzyszyć mu będzie odrestaurowana bandżola, która kiedyś należała do Stanisława Grzesiuka.

W kolejnych odsłonach cyklu usłyszymy między innymi historię Mieczysława Fogga i utwory, które w czasie okupacji wykonywał w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady.