null

XII edycja festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy zaprasza do udziału w XII edycji festiwalu czytelniczego PRAGnienie czytaniA! Festiwalowe imprezy będą odbywały się w dniach 8-14 maja 2022 r. – część z nich w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24, a na część zapraszamy online.

Hasło tegorocznego PRAGnienia czytania brzmi „BibliotekON. Włącz czytanie!” i dotyczy aktywności współczesnego czytelnika w cyberprzestrzeni. Życie z włączonym laptopem, smartphonem czy tabletem jest w naszych czasach normą, a podczas szczytu pandemii było wręcz wybawieniem. Dlatego nie mówimy „wyłącz komputer!”, a jedynie apelujemy, by korzystając z nowych technologii nie zapomnieć o „kulturze książki” i do listy codziennych przyjemności dołączyć czytanie dobrej literatury i czasopism.
Festiwal, podobnie jak w zeszłych latach, będzie urozmaicał program ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Tydzień Bibliotek.
Przygotowane dla Państwa zostały m.in. prelekcje, warsztaty, spotkania autorskie oraz koncert „Razem z Ukrainą”. Imprezy odbywające się online będą udostępniane na Facebooku oraz YouTubie Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe.

Więcej informacji dostępne na stronie Organizatora.