null

Zaktualizowany wykaz Urzędów Stanu Cywilnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zaktualizowany wykaz Urzędów Stanu Cywilnego Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy będzie działał w ograniczonym zakresie. Więcej szczegółów w tym temacie i kontakty do urzędów można znaleźć w treści materiału po pobraniu pliku.

Plik do pobrania

Ponadto:

Od poniedziałku, 16 marca do odwołania są zamknięte siedziby Urzędu Stanu Cywilnego m.st. Warszawy na Ochocie, Bielanach, Białołęce, Wilanowie i w Wesołej. W Sekcji Obrotu Zagranicznego oraz w Wydziale Archiwalnych Ksiąg Stanu Cywilnego nie można załatwić spraw osobiście.

Urząd Stanu Cywilnego m.st. Warszawy działą w ograniczonym zakresie. Mieszkańcy będą mogli załatwić wyłącznie sprawy dotyczące rejestracji urodzeń i zgonów. Z kolei informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo – dane kontaktowe dostępne są tutaj. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę e-PUAP (dla osób posiadających profil zaufany).