null

Zapisy na bezpłatne zajęcia "aktywna mama w ciąży"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

13.09 startują zapisy na bezpłatne zajęcia dla mam w ciąży. Zapisy rozpoczynają się od godz. 18.00 w kasach obiektu Pływalni „Wodnik”.

Jest to nowy projekt OSiR Dzielnicy Praga-Południe realizowany z myślą o kobietach w ciąży. Trening obejmuje ćwiczenia oddechowe, rozciągające, wzmacniające i korygujące postawę. Zajęcia będą odbywały się od 19 września do 21 grudnia, we wtorki i w czwartki, o godz. 11.00 w sali fitness Pływalni „Wodnik”. 

WHO zaleca, aby wszystkie kobiety w ciąży i po porodzie bez przeciwwskazań lekarskich do wykonywania aktywności fizycznej podejmowały regularną aktywność fizyczną. Powinny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanej intensywności przez co najmniej 150 minut w tygodniu, w tym ćwiczenia aerobowe i wzmacniające mięśnie.

Aktywność fizyczna podczas ciąży poprawia przede wszystkim funkcjonowanie układu krążenia i układu oddechowego. Ćwiczenia fizyczne wywierają także pozytywny wpływ na sferę psychiczną kobiety, a dodatkowo wzmacniają i rozciągają całe ciało.

Przez kogo prowadzone są zajęcia? Zajęcia dla kobiet w ciąży będą prowadzone przez Panią Anię - wykwalifikowaną trenerkę, fizjoterapeutkę, posiadającą doświadczenie w pracy z ciężarnymi.