null

Zbiórka używanych laptopów i tabletów dla dzieci z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szukamy używanych laptopów oraz tabletów dla dzieci z Ukrainy, jeśli macie Państwo taki sprzęt prosimy o przekazanie na Paca 42 lub do Terminala Kultury Gocław.

Jak mówiła Pani Prezydent Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy w zeszłym tygodniu odwiedzając naszą Szkołę Podstawową nr 60 im. Powstania Listopadowego w Warszawie: "Jestem pod wielkim wrażeniem tego w jaki sposób nauczyciele, uczniowie i rodzice przyjęli nowych członków społeczności szkolnej. Na każdym kroku spotkać można ukraińskie elementy, ukraiński język, wykonane przez uczniów tabliczki na drzwiach sal lekcyjnych.

Obecnie w Warszawie przy 47 szkołach podstawowych i 11 ponadpodstawowych funkcjonują oddziały przygotowawcze dla uczniów przybywających z zagranicy. Już ponad 9 tysięcy uczniów i wychowanków weszło do warszawskiego systemu oświaty.  Trzeba pamiętać, iż dzieci z doświadczeniem migracji - obok głównej bariery, jaką jest nieznajomość języka, w którym odbywa się nauczanie – mają różne doświadczenia edukacyjne, odmienne zwyczaje, inne szkolne realia. Rozmowy z dyrektorami szkół, nauczycielami i uczniami utwierdzają mnie w przekonaniu, że potrzebna jest pilna zmiana podejścia do nauki dzieci uchodźczych. Należy zmienić zasady funkcjonowania oddziałów przygotowawczych, odejść od realizacji podstaw programowych a skupić się na nauce języka polskiego. Dzieci nie mogą być „wtłaczane” w system edukacyjny. To dla nich kolejna trauma.  Dzieci powinny mieć też możliwość korzystania z edukacji zdalnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy. O tych możliwościach będę niebawem informować."

Pomóżmy im w nauce!

Zbiórka używanych laptopów i tabletów dla dzieci z Ukrainy