null

Zespół szkolno-przedszkolny oraz terminal Kultury Gocław rosną w oczach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zespół szkolno-przedszkolny oraz terminal Kultury Gocław rosną w oczach W naszym kraju wciąż trwa walka z epidemią koronawirusa, uczniowie pracują zdalnie, ale władze dzielnicy muszą myśleć o przyszłości, gdy życie mieszkańców wróci do normy. Dlatego nie wstrzymano prac przy obu ważnych dla Gocławia i całej dzielnicy inwestycji – budowy Zespołu szkolno-przedszkolnego oraz doku kultury Terminal Kultury Gocław.

2 czerwca burmistrz Tomasz Kucharski i odpowiedzialny za inwestycje zastępca burmistrza Karol Kowalczyk udali się na teren budowy, by przyjrzeć się postępowi prac.
Terminal jest już w ostatniej fazie budowy i niebawem zaczną się prace wewnątrz obiektu. Więcej czasu burmistrzowie spędzili na terenie budowy Zespołu szkolno-przedszkolnego. To jedna z najważniejszych i największych inwestycji na Pradze-Południe, tak bardzo potrzebna dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, jaką jest Gocław. Na szkołę i przedszkole czekają rodzice dzieci z rejonu ulic Fieldorfa, Perkuna, Rechniewskiego i innych. Przypomnijmy, że to pierwsza szkoła budowana na Gocławiu od ponad 20 lat. Mamy dla mieszkańców znakomitą wiadomość – prace przebiegają bez zakłóceń i harmonogram zostanie dotrzymany. Nowo powstające szkoła i przedszkole zapewnią dzieciom odpowiednie, komfortowe warunki do zabawy i nauki. Obiekt o powierzchni użytkowej 11,404 tys. m2 posiadał będzie halę sportową, place zabaw, blok żywieniowy oraz dwa boiska sportowe zewnętrzne z nawierzchnią sztuczną. Część szkolna (24 oddziały dla 600 uczniów) posiadać będzie: dwie sale komputerowe, dwie językowe, sale do rehabilitacji, gabinet pedagoga, psychologa i gabinet logopedy, a także kuchnię z zapleczem. Część przedszkolna (7 oddziałów dla 175 dzieci): sale do zajęć, sale rekreacyjno-zabawowe, szatnie, pokoje administracyjne, gabinety psychologa, logopedy, pomieszczenia gospodarcze itp. Teren będzie ogrodzony i oświetlony. Dach zespołu zostanie zazieleniony ogrodem. Koszt inwestycji to ponad 61 mln złotych.