Złota Rączka dla Seniorów 75+ w Warszawie

Złota Rączka dla Seniorów 75+ w Warszawie Seniorze potrzebujesz pomocy przy przykręceniu gniazdka czy naprawie cieknącego kranu? Miejska Złota Rączka czeka w pogotowiu. W ramach tego miejskiego programu fachowcy bezpłatnie pomagają w drobnych naprawach. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://senioralna.um.warszawa.pl/zlotaraczka

1. Z usług mogą skorzystać seniorzy w wieku 75+ z terenu m.st. Warszawy potrzebujący pomocy w drobnych naprawach domowych.
  2. Każdy Senior może skorzystać z usługi raz w miesiącu z usługi, niezależnie od liczby organizacji uczestniczących w projekcie.
  3. Podczas telefonicznego zgłaszania usterki oraz podczas wypełniania karty zgłoszenia po wykonaniu usługi, senior jest zobowiązany podawać prawdziwe dane.
  4. Przed zgłoszeniem usterki senior jest zobowiązany przygotować jak najdokładniejszy jej opis i podać go osobie przyjmującej zgłoszenie.
  5. Senior powinien być obecny w domu podczas wizyty specjalisty, w przypadku nagłych sytuacji powinien poinformować koordynatora lub specjalistę telefonicznie o nieobecności.
  6. Wszystkie dodatkowe materiały i urządzenie nieprzewidziane w projekcie (baterie łazienkowe, karnisze, żyrandole itp.) muszą być zakupione przez seniora we własnym zakresie.
  7. Przez drobne naprawy rozumie się:
    • usługi nie wymagające dużych nakładów finansowych,
    • usługi nie wymagające specjalistycznych uprawnień,
    • usługi nie wymagające natychmiastowej interwencji,
    • usługi nie wymagające dużych nakładów czasu.
  8. Projekt nie obejmuje:
    • napraw, które powinny zostać wykonane na rzecz mieszkańca na podstawie umów ze wspólnotą mieszkaniową lub administracją;
    • usług sprzątających (przypinanie zasłon, mycie okien, odgrzybianie ścian itp.);
    • usług wymagających specjalnych uprawnień (w tym naprawy związane z instalacją gazową);
    • serwisowania sprzętu elektrycznego; e.wynoszenia/wnoszenia mebli i sprzętu AGD/RTV z mieszkania.

Pełen regulamin korzystania z usług znajduje się na stronie: www.senioralna.um.warszawa.pl.