null

Złoty Antoni

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miło nam donieść, że Antoni Socha, młody zawodnik południowopraskiego Polskiego Klubu Szermierczego z Alei St. Zjednoczonych 24, został w kwietniu mistrzem świata kadetów (do lat 17) w szpadzie. Czempionat rozgrywany był w Kairze. Obok Antka na najwyższym stopniu podium stanęła także Alicja Klasik z Rybnika. To pierwsze medale biało-czerwonych szpadzistów w tej kategorii wiekowej. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Najbardziej zacięty pojedynek Antoni Socha stoczył w ćwierćfinale, kiedy o wygranej z Bułgarem Rahimem Rashaidą decydowało jedno trafienie (15:14). W półfinale Polak pokonał Koreańczyka Dowana Kima 15:13, a w decydującej o złotym medalu walce zwyciężył Rosjanina Artioma Sarkisjana, także 15:13. W drodze do medalu stoczył w sumie jedenaście pojedynków!

Trenujący na Pradze-Południe Antoni spotkał się dzisiaj, 20 maja, z burmistrzem Tomaszem Kucharskim, wielkim pasjonatem sportu, byłym ciężarowcem. Panowie rozmawiali głównie na tematy sportowe oraz szkolne. Młody mistrz świata otrzymał od burmistrz drobne upominki.

Gratulujemy młodemu mistrzowi, a także jego trenerowi, wybitnemu szermierzowi Piotrowi Kiełpikowskiemu, wielokrotnemu medaliście wielkich imprez, w tym olimpijskich.

Gratulujemy!!!