null

ZTM przygotowuje się do nowego roku szkolnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

ZTM przygotowuje się do nowego roku szkolnego Zarząd Transportu Miejskiego zbiera informacje w warszawskich szkołach o planowanej liczbie pierwszoklasistów w roku szkolnym 2020/2021. Dzięki temu będziemy przygotowani do szybkiego i sprawnego wyrobienia Kart Ucznia i dostarczenia ich do szkół przed 1 września.

Nowi uczniowie,  z klas pierwszych, którzy rozpoczną naukę w szkołach od 1 września dostaną w szkole swoje Karty Ucznia, z którymi będą mogli jeździć warszawskimi tramwajami, autobusami, metrem i pociągami. W następnym roku szkolnym „pierwszaków” będzie ok. 15 tysięcy i tyle kart musimy przygotować. Dlatego już teraz rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami.

Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy tylko, żeby rodzice złożyli w szkole dziecka wniosek (można go pobrać tutaj) wraz z aktualnym zdjęciem dziecka o wymiarach 3,5x4,5 cm. Dalszymi formalnościami zajmuje się szkoła, która przekazuje nam dokumenty. Możliwe jest też złożenie wniosku elektronicznie. Każda szkoła otrzymała od ZTM indywidualny link do aplikacji, który może przekazać rodzicom. Rodzic posługując się aplikacją może złożyć wniosek bez konieczności przychodzenia do szkoły. W obydwu przypadkach, tj. wniosku „papierowego” i elektronicznego, gotowe Karty Ucznia rozwozimy do szkół i pierwszoklasiści dostają je w swoich szkołach. 

Inaczej jest w przypadku dzieci, które mieszkają w Warszawie, ale uczęszczają do szkoły poza jej granicami. Aby wyrobić Kartę Ucznia, rodzice powinni odwiedzić Punkt Obsługi Pasażerów z kompletem dokumentów (wniosek, zdjęcie ucznia, legitymacja szkolna, zaświadczenie ze szkoły o miejscu zamieszkania ucznia oraz uczęszczaniu do danej szkoły w określonym roku szkolnym, dokument potwierdzający tożsamość dziecka).

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów WTP dla uczniów są nadawane na czas nauki szkolnej. Karty Ucznia są wydawane na maksymalnie cztery lata. Po ukończeniu szkoły podstawowej Karta Ucznia traci ważność i należy wyrobić Kartę Młodego Warszawiaka lub Warszawską Kartę Miejską. Dotychczas przygotowaliśmy ponad 190 tys. Kart Ucznia.

Szczegółowe informacje o Karcie Ucznia są dostępne tutaj