Środowisko i ekologia w Dzielnicy Pradze-Południe

Wyróżnione wydarzenia

  • II etap konsultacji dot. ZIELONEJ GROCHOWSKIEJ

    II etap konsultacji dot. ZIELONEJ GROCHOWSKIEJ W imieniu Zarządu Zieleni m.st. Warszawy zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dot. ZIELONEJ GROCHOWSKIEJ Nowa zieleń przyuliczna – rabaty, krzewy czy drzewa – to nie tylko sposób na poprawę estetyki miejsca, ale i lepsza jakość korzystania z danej przestrzeni. Dzięki nowym rozwiązaniom projektowym zieleń zyskuje więcej przestrzeni, która naturalnie integruje się z otaczającą architekturą. Pod koniec 2019 roku, w...

  • Wspólne sadzenie dębu czerwonego DAR MIESZKAŃCÓW

    W czwartek 2 września przedstawiciele Rady i Zarządu Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawa wraz z Mieszkańcami zasadzili na zielonym placu przy Terminalu Kultury Gocław dąb czerwony, któremu nadano nazwę ‘’Dar Mieszkańców”. Dąb jest symbolem siły i wytrwałości, mamy nadzieję, że terminal Kultury właśnie taki będzie – trwały i solidny, i długo będzie służył wszystkim Mieszkańcom naszej dzielnicy.

  • Hotele od Wedla dla pszczół i nie tylko 

    Na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych, w bliskim sąsiedztwie fabryki firmy Wedel, stanęły dwa hotele dla owadów zapylających. Działanie zrealizowano z okazji Wielkiego Dnia Pszczół, który obchodzimy 8 sierpnia. To kolejna inicjatywa proekologiczna o lokalnym charakterze, podjęta przez obchodzącego w tym roku swoje 170-lecie producenta słodyczy we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.